Hala namiotowa jako obiekt militarny – zastosowanie hal w wojsku

Hale namiotowe są wielofunkcyjne, mobilne, odporne na warunki atmosferyczne. Łatwo i szybko się je montuje, można je ustawić na rozmaitych powierzchniach. Te cechy sprawiają, że hale są chętnie wykorzystywane w wojsku.

Hale namiotowe i magazynowe znajdują zastosowanie podczas imprez masowych lub firmowych, w biznesie, ale także w sektorze publicznym czy w wojsku. Do czego hale mogą się przydać w armii? Okazuje się, że są to konstrukcje o wielorakich funkcjach.

Do czego hale mogą przydać się w wojsku?

Przede wszystkim hale mogą pełnić podobne funkcje jak w biznesie, czyli na przykład magazynowe. Hala namiotowa jest doskonałym miejscem do przechowywania sprzętu wojskowego i wszelkich maszyn wykorzystywanych w armii, świetnie sprawdza się także jako garaż dla pojazdów wojskowych bądź hangar dla samolotów, helikopterów czy pociągów.

Hale namiotowe mogą być wykorzystywane również do ćwiczeń poligonowych (zabezpieczą sprzęt wojskowy oraz żołnierzy), jako tunele testowe, schrony, zbiorniki uzdatniania wody, przenośne koszary.

Zalety hal namiotowych

Najważniejszymi zaletami hal namiotowych są wytrzymałość oraz łatwość i szybkość montażu i demontażu tych konstrukcji. Nie bez znaczenia są także niskie koszty postawienia hal i ich eksploatacji, a także wiele możliwości aranżacji oraz wykorzystania powierzchni wewnątrz konstrukcji. Oferta hal namiotowych i magazynowych do wynajęcia jest dostosowana do potrzeb i wymagań klientów. Istnieje możliwość nie tylko dopasowania powierzchni hali czy rozmiarów ścian bocznych, ale także stworzenia demontowalnych ścian szczytowych czy otwieralnych paneli bocznych. Brak ścian nośnych wewnątrz hali sprawia, że idealnie nadaje się ona na hangar dla samolotu.

Nie stanowi problemu zamontowanie w halach ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, podłączenie prądu elektrycznego, a nawet wyposażenie konstrukcji w systemy przeciwpożarowe czy czujniki dymu. Ściany i dach mogą być wykonane z różnych materiałów. Materiał stanowiący poszycie powłoki dachowej gwarantuje ochronę przed nieprzyjaznymi czynnikami atmosferycznymi. Może również zapewnić wysoką przepuszczalność światła, dzięki czemu zminimalizowana jest konieczność używania światła sztucznego w ciągu dnia. Istnieje też możliwość wybrania materiału nieprzepuszczającego światła, który dobrze się sprawdzi w przypadku ćwiczeń poligonowych.

Hale mogą mieć w armii bardzo szerokie zastosowanie. Są wygodne w eksploatacji, montażu i demontażu oraz nie generują wysokich kosztów.