Niezapomniane imprezy – Grupa Żywiec Juwenalia maj – czerwiec 2013

Studenckie życie nie jest nam obce – w końcu każdy z nas kiedyś był młody i każdy kiedyś studiował, dlatego szczególnym sentymentem darzymy rok 2013, kiedy to wraz z Grupą Żywiec braliśmy udział w przygotowywaniu Juwenaliów w różnych miastach Polski.

Jako specjaliści w dziedzinie namiotów zajęliśmy się – a jakże by inaczej – budowaniem hal namiotowych i sferycznych, w których odbywały się różne towarzyszące koncertom głównym eventy. Jak wiadomo, maj i czerwiec to miesiące wiosenno-letnie, a więc jak na polskie warunki klimatyczne – z bardzo gwałtowną pogodą zmieniającą się niczym w kalejdoskopie. Wobec powyższego, organizatorzy Juwenaliów zgłosili się do nas z prośbą o zabezpieczenie kilku miejsc, w których – w razie ulewy czy gwałtownej burzy mogliby się schronić – przynajmniej po części – studenci. Poproszono nas o rozłożenie dwóch rodzajów namiotów, a właściwe hal namiotowych, które liczyły bagatela po kilkaset metrów kwadratowych każda. Pierwsze z nich – hale sferyczne o designerskim wyglądzie półkuli pełniły role miejsc, w których można było spotkać ciekawych ludzi. Studenci zachęcali w nich, poprzez organizowanie stoisk tematycznych, do uczestnictwa w różnego rodzaju kołach naukowych, wyjazdach czy inicjatywach studenckich. Można było poczytać w nich ciekawą książkę, spokojnie porozmawiać ze znajomymi – z dala od zgiełku panującego przy scenie. Z kolei hale namiotowe dawały uczestnikom sporo przyjemności dla ciała. W nich można było schłodzić się przy pomocy złocistego trunku, posilić grillowaną kiełbaską czy hot-dogiem i schować przy okazji przed deszczem.

Kto jednak pamięta swoje studenckie czasy, ten doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze bawiącym się studentom nie przeszkadza żaden deszcz. Kiedy na scenę wychodził naprawdę dobry zespół, to mimo iż z nieba wylewały się naraz hektolitry deszczu, i tak nikomu nie było w głowie gdziekolwiek się chować. Taniec w błocie, nie zwracanie uwagi na brudne ubrania – to jest prawdziwy klimat juwenaliów – klimat którego nie zabrakło także podczas naszych imprez. Bez wątpienia Grupa Żywiec Juwenalia stworzyła w 2013 roku, przy naszym skromnym udziale fantastyczne imprezy, które na długo, jeśli nie na całe życie pozostaną w pamięci wszystkich tych, którzy mieli okazję wziąć w nich udział. Cieszymy się, że swoim doświadczeniem i profesjonalizmem mogliśmy współtworzyć ten cykl najlepszych imprez w roku. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz – na niezłej imprezie a co najlepsze – w doborowym towarzystwie. Do zobaczenia!