Porsche GT3 Cup Challenge – Poznań 2013

Motoryzacja to temat modny i zawsze na czasie. Jak się okazuje, znają się na nim nie tylko mężczyźni ale i coraz więcej kobiet, co nie tylko dziwi ale przede wszystkim wprawia w podziw, szczególnie panów, którzy zdaje się – nieco zatracają głowę dla pań w superszybkich samochodach o których oni tylko mogą pomarzyć.

Podobno panowie uwielbiają także kiedy kobiety znają się na technicznych aspektach samochodów, ale nigdy nie przyznają się do tego głośno bojąc się kompromitacji w ich oczach – no cóż – kobieca inteligencja i łatwość przyswajania wiedzy to cechy, które w tym wypadku rzeczywiście mogą postawić panów na straconej pozycji. Tak się składa, że w Polsce z roku na rok organizowanych jest coraz więcej imprez poświęconych motoryzacji. Bilety wyprzedają się na nie jak świeże bułeczki, zwłaszcza jeśli atrakcją może być podziwianie samochodów unikalnych bądź takich, jakich na polskich drogach próżno szukać albo zdarzają się bardzo sporadycznie. Do takich imprez z pewnością zaliczał się 17.06-20.06.2013 – Porsche GT3 Cup Challenge – Poznań 2013. Ach, co to była za impreza. Możemy uchylić Wam rąbka tajemnicy jak to wszystko wyglądało, bo tak się złożyło, że byliśmy tam i zdziałaliśmy przy okazji sporo dobrego. Otóż jak wiecie, hale magazynowe, wynajem hal namiotowych to coś, w czym się specjalizujemy. Poproszono nas o pomoc w zbudowani u kilku stref, w których zgromadzeni widzowie mogliby podziwiać te wspaniałe samochody, w których mogliby nawet do nich wsiąść a szczęśliwcy – pojeździć. Oczywiście dopełniliśmy sowich obowiązków i wspaniałe hale namiotowe stanęły na poznańskiej ziemi. Najważniejsze jednak jest to, co działo się w środku nich. Te emocje, podniecenie i radość – nie do opisania!

Oczywiście najlepiej ze wszystkich bawili się panowie – wiadomo – niemal jak dzieci doskakiwali kolejnych blaszanych cacuszek i ze światełkami w oczach i widocznym rozmarzeniem na twarzy dopytywani o parametry, próbując wykazać się także swoją wiedzą. Niemałe zainteresowanie budziły także przepiękne panie – modelki, które są już światową wizytówką wszelkich imprez motoryzacyjnych. Widocznie piękne kobiety i piękne samochody są parą, której nie należy rozłączać. Tak też się stało.

Impreza w Poznaniu była naprawdę udana. Wspominamy ją w dużym sentymentem, zwłaszcza nasi panowie, którzy będąc na miejscu nie mogli nie wykorzystać okazji, by zaznajomić się z tymi przepięknymi cudeńkami  – mowa oczywiście o autach. Mamy nadzieję, że spotkamy się przy tej okazji w kolejnych latach. Póki co, pozostają nam zdjęcia, które są tylko mała namiastką tego, co się wydarzyło.