Akcje plenerowe na festiwalach kulinarnych

Festiwale kulinarne zdobywają nasze serca i podniebienia. Kuchnie z różnych stron świata, dania wegetariańskie – z rodziną czy przyjaciółmi lubimy brać w nich udział. Nie lubimy tylko, gdy deszcz psuje całą zabawę. Organizując wydarzenie w plenerze, warto zwrócić uwagę na hale namiotowe.

Festiwale kulinarne to nie tylko smaczne, egzotyczne potrawy z całego świata, prezentujące część kultury danego kraju. To również bardzo wąsko ukierunkowane eventy tematyczne: kuchnia wegetariańska, konkursy pierogów, festiwale chleba, żywności ekologicznej czy choćby organizowany we Wrocławiu międzynarodowy festiwal piwowarski, na którym swoje wyroby prezentują browary zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Często głównym centrum imprezy pozostaje wprawdzie typowy budynek, na przykład ośrodek kultury, jednak towarzyszące mu dodatkowe akcje, takie jak koncerty, warsztaty, konkurencje, zajęcia rekreacyjne czy leżakowanie z książką, odbywają się na terenie wokół ośrodka. Lato, z jego temperaturą i długimi dniami, to czas, który uwielbiamy spędzać w plenerze. Pogoda jednak potrafi zepsuć nasze plany w jednej chwili. Organizując zatem festiwal kulinarny na świeżym powietrzu, zadbajmy o rozstawienie hali namiotowych. Dzięki nim nie będziemy musieli obawiać się kaprysów pogody.

Hale namiotowe – praktyczne i przestronne

Hale namiotowe są idealnym rozwiązaniem przy organizacji masowych imprez plenerowych, do jakich niewątpliwie zaliczają się festiwale kulinarne. Konstrukcje dostępne są w wielu rozmiarach, dobieranych w zależności od liczby potencjalnych uczestników, z uwzględnieniem ich komfortu i bezpieczeństwa. Hale namiotowe są bardzo przestronne. Łączna ich powierzchnia przekracza 20 000 m2 przy wysokości ścian 2,5–5 m. Pokrycie dachu, ewentualnych ścian bocznych oraz materiał, z którego wykonana zostanie podłoga, klient wybiera sam. Na jego życzenie można również wyposażyć halę namiotową w dopasowane do niej oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, a także w infrastrukturę terenu, czyli komplety ławostołów i parasole. Dzięki temu wszelkie konkursy czy warsztaty zaplanowane przez organizatorów festiwalu odbędą się bez zakłóceń.

Hale namiotowe są lekkie, łatwe w montażu i demontażu, a przy tym można je rozstawić praktycznie wszędzie. Zastosowanie ich podczas festiwalu to gwarancja dobrej zabawy, bez względu na pogodę.