Dekorowanie hali namiotowej na wesele

Późna wiosna oraz okres letni sprzyjają przyjęciom weselnym w plenerze. Niejedna para młoda zastanawia się z pewnością nad organizacją tego wydarzenia w ogrodzie, wśród kwiatów i zieleni. Elementem ryzyka jest jednak niepewna aura. Rozwiązaniem tego problemu może być wynajęcie hali namiotowej.

Polska aura potrafi zaskoczyć, nawet w środku lata. Nie oznacza to jednak, że ryzyko deszczu czy ochłodzenia ma zniweczyć plany wesela w plenerze. Naszą salą weselną w ogrodzie może stać się namiot.

Wyposażenie hali namiotowej

Wynajęta hala namiotowa może być w pełni funkcjonalną salą weselną. Jak mówi Rafał Fuhrmann z firmy T&C – Hale posiadają podłogi, jak również wykładziny z wybranego przez klienta materiału. Są także wyposażone w oświetlenie, ogrzewanie oraz klimatyzację – sprostają więc z powodzeniem wymaganiom pary młodej i jej gości. Pamiętajmy, że przyjęcie na 100 osób wymaga namiotu o średnich wymiarach 10×25 m.

Dekoracja namiotu weselnego

Jak udekorować namiot weselny? Inspiracji możemy szukać m.in. w dekoracyjnej roślinności. W końcu czy można znaleźć lepszy motyw przewodni wesela w plenerze niż kontakt z naturą? Z powodzeniem sprawdzą się tu pnącza oplatające sufit namiotu. Możemy wykorzystać też rośliny doniczkowe, kwiaty oraz elementy drewniane bądź kamienne.

Nie zapomnijmy jednak również o ozdobnych tkaninach. Zwiewne materiały upiększą wnętrze namiotu, optycznie obniżą poziom sufitu, tworząc klimat intymności, a dodatkowo także ocieplą wnętrze – docenimy tę ich funkcję szczególnie podczas chłodniejszego wieczoru. Zarówno dekoracje sufitowe w formie pnączy, jak i materiałów (a także połączenie tych dwóch elementów) warto przyozdobić dodatkowo lampionami, które pomogą nam stworzyć wyjątkowy efekt świetlny – zwłaszcza wieczorem.

Jeśli nie zdecydujemy się na lampiony, dobierzmy pasujące do wystroju żyrandole. Bardzo eleganckie są lampy kryształowe, w które wpleść możemy kwiaty. Jeśli jednak zależy nam na naturze jako motywie przewodnim, możemy wybrać żyrandole drewniane, zawieszone dość nisko pod sufitem. Pomyślmy także o takich dodatkach jak girlandy – kwiatowe lub papierowe – oraz sznury drobnych lampek LED, które oświetlą wnętrze namiotu wieczorem.

Dekorowanie namiotu weselnego to nie mniejsze pole do popisu niż dekoracja sali ślubnej w lokalu. Pamiętajmy, że do wesela w plenerze najbardziej pasują dekoracje lekkie, zwiewne, romantyczne oraz naturalne. Idealnie będą współgrały z przyjęciem o charakterze garden party.