Hala na pogodę i niepogodę

Imprezy plenerowe kojarzą nam się z latem, słońcem i ciepłem. Tymczasem można je zorganizować przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Wystarczy rozstawić halę namiotową.

W niemal każdej polskiej gminie w ciągu roku odbywa się jakaś impreza plenerowa. A jest tych gmin prawie 2,5 tysiąca. Czasami jest to powitanie lata, czasami jego pożegnanie, innym razem obchody jakiejś ważnej dla regionu rocznicy. Jak wynika z danych Polstars – serwisu internetowego skierowanego do wykonawców, firm oraz organizatorów wydarzeń plenerowych, w 2016 roku wartość tego rynku szacowana była na 140 mln zł (źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1584214,Ile-wart-jest-rynek-imprez-plenerowych).

Zabawa nie musi się kończyć jesienią

Większość imprez plenerowych odbywa się w Polsce wiosną i latem. W okresie od 1 maja do końca września w 2015 roku zorganizowano ich około 4,5 tysiąca zł. Ale takie miłe i relaksujące spotkania na łonie natury nie muszą się kończyć z nastaniem bardziej deszczowych i zimnych dni. Jesienią, zimą i wczesną wiosną można je urządzać w halach namiotowych. Są to nowoczesne konstrukcje, z drzwiami i oknami, które łatwo się otwiera lub uchyla. Pomieszczenia w ten sposób powstałe są odpowiednio wentylowane, a zimą ogrzewane. I przede wszystkim bezpieczne, łatwe do rozstawienia i proste w demontażu.

Dobre na każdą imprezę

W halach namiotowych można w urządzić każdą imprezę: festyn, kiermasz, event, koncert, a nawet wesele. Istnieją również konstrukcje na tyle małe, że doskonale nadają się do zorganizowania urodzin dla dzieci we własnym ogrodzie. Niezbędne wyposażenie dostarcza firma wynajmująca, która zapewnia również ekipę rozstawiającą halę, a po imprezie demontującą ją. Hale można wynająć w wersji podstawowej lub z pełnym wyposażeniem – stołami, krzesłami, a nawet zastawą stołową i dekoracjami, jeśli impreza ma mieć charakter bardziej uroczysty. W halach namiotowych można organizować również koncerty, ponieważ mają odpowiednią akustykę i łatwo montuje się w nich podest dla muzyków. Jedną z nowszych propozycji firm wynajmujących hale są tzw. namioty sferyczne, czyli konstrukcje o kulistym kształcie.

To, że lada moment letnie ciepło ustąpi miejsca jesiennej szarudze, a później zimowemu chłodowi, nie oznacza, że musimy siedzieć w domu. Imprezy w halach namiotowych są równie udane jak te w plenerze.