Hala namiotowa dla sportowców

Jedną z niewątpliwych zalet hal namiotowych jest ich uniwersalność. Wynajmowane są na różne okazje – plenerowe uroczystości rodzinne, koncerty, targi branżowe czy warsztaty. Posiadają te same zalety co budynki stacjonarne, oraz dodatkową – można je rozstawić tam, gdzie potrzebujemy.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, już prawie połowa naszych rodaków – 46% – aktywnie spędza czas (źródło: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/kultura-turystyka-sport/sport/uczestnictwo-w-sporcie-i-rekreacji-ruchowej-w-2016-r-,4,3.html). Polacy pływają, biegają, jeżdżą na rowerach i ćwiczą na siłowni. Wielu z nas interesują także inne rodzaje aktywności fizycznej – np. joga, pilates i taniec, jak salsa czy bachata. Na warsztaty zaznajamiające z tymi ostatnimi formami ruchu często możemy się natknąć na świeżym powietrzu, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Organizacja warsztatów sportowych w hali namiotowej – czy warto?

Hale namiotowe są nowoczesne i równie funkcjonalne, co budynki stacjonarne. Na życzenie klienta wyposażane są w oświetlenie dobrane do konkretnego namiotu i rodzaju eventu (świetlówki lub LED). Montowany jest także uzgodniony wcześniej rodzaj podłogi – w przypadku imprezy o charakterze sportowym należy zwrócić uwagę na to, by uczestnicy zajęć nie ślizgali się. W zależności od pory roku można zamówić także klimatyzację lub ogrzewanie. W przypadku zajęć, na których ważna jest oprawa muzyczna – jak choćby wspomniany wcześniej taniec – przy uzgadnianiu zamówienia dobrze zaznaczyć, by była to hala ze specjalną akustyką.

W ustawionych obok hali mniejszych namiotach sferycznych można bez trudu zorganizować punkty gastronomiczne. Przy nich z kolei użyteczne mogą okazać się ławostoły z parasolami.

Hale namiotowe – bezpieczeństwo i montaż

Hale namiotowe posiadają specjalistyczną konstrukcję – dzięki modułowemu systemowi budowy można dobrać ich formę i rozmiar do indywidualnych wymagań. Mniejsze hale z łatwością rozkłada się samemu, przy montażu większych pomaga ekipa specjalistów.

Takie hale są również bezpieczne – posiadają stosowne certyfikaty. Montowane są w taki sposób, że same się nie złożą. Niestraszne im też niesprzyjające warunki pogodowe, jak porywisty wiatr czy deszcz.

Dzięki szybkiemu montażowi i niskim kosztom hale namiotowe to coraz popularniejszy wybór zarówno wśród firm, jaki i prywatnych osób, które organizują imprezy plenerowe o różnym charakterze – te mniejsze, jak jednodniowe warsztaty jogi, i większe, np. konwencje fitness.