Lato – czas eventów plenerowych

Nie da się ukryć, że lato jest porą roku po brzegi wypełnioną festiwalami. Z uwagi na długie dni i wysokie temperatury najlepiej zorganizować je w plenerze, trzeba jednak wziąć pod uwagę kaprysy pogody. Tu idealnie sprawdzają się hale namiotowe.

Eventy plenerowe jeszcze dwie dekady temu kojarzone były przede wszystkim z festynami, koncertami muzycznymi, weselami i dożynkami. Dziś wachlarz letnich imprez na świeżym powietrzu jest znacznie bogatszy. To rozmaite festiwale kulturalne, prezentujące tradycje z odległych zakątków globu, warsztaty kulinarne, spotkania filmowe, rozmowy z twórcami, pisarzami i podróżnikami. To również coraz popularniejsze eventy biznesowe: integracje, bankiety, konferencje, team building. Organizując imprezę plenerową, jakikolwiek miałaby ona charakter, trzeba zadbać o każdy szczegół. Nie da się zaprzeczyć, że największą zaletą letnich festiwali i eventów jest to, że odbywają się na świeżym powietrzu, w ścisłym kontakcie ze światem poza murami, z naturą albo z przypominającą żywą tkankę przestrzenią miejską. Szkoda, gdy organizator musi je odwoływać ze względu na raptowną zmianę pogody. Hale namiotowe zdają się być tutaj idealnym rozwiązaniem.

Niby pod dachem, a jednak w plenerze

Hale namiotowe składają się z konstrukcji stalowej oraz poszycia. Poszycie dachu wykonane jest z plandeki przeźroczystej lub białej. Możemy również zdecydować się na poszycie ścian bocznych, wykonane z plandeki klasycznej albo szyby. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystanym przy produkcji hal namiotowych są one lekkie, proste w montażu i demontażu, a zatem z łatwością i niemal w dowolnym miejscu można je szybko rozstawić. Hale namiotowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba zadaszenia, pozostając jednocześnie na świeżym powietrzu. Co istotne, na życzenie klienta halę można wyposażyć dodatkowo w podłogę, nagłośnienie, klimatyzację, nie wspominając o całej infrastrukturze terenu, czyli parasolach, ławach i ogrodzeniu. Dzięki wszystkim tym elementom hala namiotowa staje się w pełni wystarczalnym miejscem eventowym. Warto też zwrócić uwagę na cenę wynajmu hali, która jest znacznie niższa niż koszty wynajęcia budynku klasycznego.

Największym urokiem letnich imprez, bez względu na ich charakter, jest plenerowość. Hala namiotowa im to zapewnia.