Namiotowa, magazynowa czy sferyczna? Rodzaje montowanych hal

Warunki atmosferyczne mogą zniszczyć nawet najlepiej zaplanowaną imprezę plenerową lub zagrozić sezonowemu biznesowi. Aby mieć spokojną i suchą głowę, warto zadbać o odpowiednie zadaszenie. Jaki rodzaj hali wybrać?

Festyn, wesele lub zabawa w plenerze, sezonowy punkt sprzedaży, czasowe zadaszenie podczas prac budowlanych bądź przechowalnia dla materiałów – to tylko nieliczne spośród wielu sytuacji, w których konieczne staje się rozstawienie odpowiedniego rodzaju hali. Aby wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do potrzeb, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami.

Hale namiotowe

Hale namiotowe to dobry wybór w przypadku imprez plenerowych – także ślubów, targów oraz wystaw. Uniwersalny wygląd i możliwość dobrania dodatkowego wyposażenia oraz mebli sprawiają, że ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Mogą służyć równie dobrze jako miejsce na wystawę, urządzenie eleganckiej kolacji, zajęć tanecznych, parkiet czy nawet… parking.
W zależności od potrzeb hala namiotowa może zostać wyposażona w oświetlenie, klimatyzację i podłogę. Zarówno grubość, jak i kolor oraz faktura tej ostatniej wybierane są przez klienta. Odpowiednie dodatki pozwalają całkowicie odmienić charakter przestrzeni, sprawiając, że hala namiotowa doskonale sprawdzi się w bardzo różnych okolicznościach – od masowych festynów aż po eleganckie, kameralne przyjęcia.

Hale sferyczne

Hale sferyczne sprawdzają się przede wszystkim przy okazji festiwali czy imprez typu koncerty. Ich specyficzny, kopulasty kształt przyciąga uwagę i umożliwia łatwą instalację oświetlenia. Hale sferyczne nie są zazwyczaj wykorzystywane podczas prywatnych imprez (jak chociażby wesela: w tym przypadku lepszy wybór stanowią hale namiotowe) czy jako miejsce odpowiednie na zajęcia albo duże wystawy. Mogą natomiast służyć za zadaszenie dla grającego zespołu lub namiot rozstawiony podczas eventu. Ich zalety to stabilna, lekka konstrukcja, ciekawy kształt, wytrzymałość na warunki atmosferyczne i stosunkowo szybki montaż.

Hale magazynowe

Hale magazynowe to najlepszy wybór w przypadku, gdy hala ma być wykorzystywana przez dłuższy czas. Najczęściej stosowane są w celach przechowywania – pojazdów, materiałów budowalnych, niekiedy także produktów spożywczych. W przeciwieństwie do hal namiotowych i sferycznych są zwykle w pełni zabudowane, a ich ściany wykonuje się z wytrzymałej blachy falistej lub poszycia PCV.