Organizacja eleganckiego eventu w plenerze

Wytworne eventy odbywają się współcześnie nie tylko w budynkach– coraz częściej eleganckie imprezy, np. gala lub wesele, organizowane są w wynajmowanych halach namiotowych.

Najpopularniejsze miesiące na zawarcie ślubu i urządzenie wesela w Polsce to czerwiec, sierpień i wrzesień (źródło: http://restauracje-catering.pl/artykul/318/rynek-obiektow-weselnych-w-polsce-2016.html). Salę trzeba jednak zamówić z dużym wyprzedzeniem. W przypadku hali namiotowej nie ma tego problemu – należy jedynie znaleźć miejsce, w którym ma stanąć. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni i możliwości wybrania różnorakich udogodnień hala będzie również odpowiednim miejscem na urządzenie gali.

Wielka gala w namiocie

W hali namiotowej z łatwością można stworzyć eleganckie wnętrze, odpowiednie dla profilu imprezy. Po konsultacji z wykonawcą zostanie w niej zamontowana odpowiednia podłoga (wykładzina kupowana jest pod konkretne zamówienie, a o jej kolorze, grubości i strukturze decyduje klient) oraz oświetlenie dopasowane do hali i potrzeb zamawiającego. Producenci zwykle oferują także dodatkowe wyposażenie, jak podest dla orkiestry czy dekoracje. Istnieje też możliwość zamontowania – w zależności od pory roku – ogrzewania lub klimatyzatora. Ten krok można jednak pominąć i w razie konieczności zwinąć boczne ściany hali.

Dostępne są też hale ze specjalną akustyką – ten rodzaj wynajmuje się najczęściej właśnie na wesela, a także na imprezy muzyczne.

Na co zwrócić uwagę? – elementy techniczne i wycena

Do ceny wynajęcia hali (obliczanej za 1m2 powierzchni z podłogą lub bez) doliczany jest koszt jej transportu oraz dojazd i powrót ekipy specjalistów, którzy zajmują się jej postawieniem.

Montaż hali w lokalizacji wskazanej przez klienta nie zawsze może być wykonany w tradycyjny sposób – w niektórych miejscach, trudniej dostępnych, konieczne będzie użycie specjalistycznego sprzętu. Aby uzyskać jak najdokładniejszą wycenę, najlepiej dostarczyć do wykonawcy zdjęcia terenu, na którym ma stanąć hala.

Istotny jest także jej rozkład – wymiary 10 × 25 m oraz 25 × 10 m to już dwie zupełnie inne hale, które różnią się m.in. konfiguracją łączników i poprzeczek dachowych. Cena jednej będzie zatem inna niż cena drugiej.

Hala namiotowa to doskonały i nowoczesny wybór na masową imprezę plenerową – dzięki niej nawet kapryśna polska pogoda nie będzie stanowić przeszkody.