Rodzaje hal przenośnych i ich przeznaczenie

Hale namiotowe są wszechstronne, wygodne i stosunkowo tanie. W zależności od rozmiarów takich przenośnych konstrukcji, jak też używanych do ich wykonania materiałów i dodatków, mogą służyć jako przestrzeń dla imprez, zadaszenie podczas wesel w plenerze czy miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Przenośne hale stanowią alternatywę dla tradycyjnych hal budowlanych/murowanych. Są od nich tańsze, a ich wystawienie nie wymaga pozwolenia na budowę (jeśli mają być użytkowane nie dłużej niż przez sto osiemdziesiąt dni). W zależności od potrzeb mogą służyć klientom przez kilka dni, jeden sezon bądź stać się obiektem całorocznym.

Aluminium, stal i płyta

Hale namiotowe zazwyczaj są wykonywane z aluminium, płyt PCV albo ze stali. Wybór materiału jest uzależniony od przeznaczenia danej konstrukcji i spodziewanych warunków atmosferycznych. W okresie jesienno – zimowym lepszym wyborem są hale stalowe, odporne na działanie śniegu i deszczu.
Najprostsze namioty z aluminium świetnie sprawdzają się podczas wesel i imprez okolicznościowych. Na życzenie klienta istnieje możliwość wyłożenia ich wykładzinami (w wybranych przez zamawiającego kolorach) oraz odpowiedniego oświetlenia. Mogą służyć jako zadaszenie dla wystawców, przydają się podczas kursów, a nawet zawodów sportowych.

Elementy drewniane?

Hale montowane z drewna są wykorzystywane przede wszystkim podczas organizacji imprez sportowych – służą jako zadaszenia dla kortów albo ujeżdżalni koni. W przypadku tego rodzaju budowli istotna jest wytrzymałość ich bocznych ścian (często ich funkcję pełnią aluminiowe drzwi, wypełnione dodatkowo na przykład poliwęglanem).

Hale sferyczne

Hale sferyczne to namioty o specyficznych kształtach, przypominające kule. Ich wygląd przyciąga wzrok i sprawia, że konstrukcje te doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju eventów i festynów. Pokryte przezroczystymi materiałami, wyglądają nowocześnie i intrygująco, mogą służyć także jako reklama – ze specjalnym pokryciem, z logo wystawiającej się pod nimi marki.

Hale magazynowe

Hale magazynowe Tent mają aluminiową konstrukcję, ale ich ściany są wykonane (w zależności od potrzeb) z blachy trapezowej, plandek PCV albo płyty warstwowej. Gwarantuje to większą wytrzymałość niż w przypadku zwykłych hal namiotowych oraz odporność na warunki atmosferyczne. Tego typu budowle są idealne jako pomieszczenia do przechowywania materiałów budowlanych i maszyn.

Różnorodność konstrukcji i zastosowanych do ich budowy materiałów umożliwia wybranie najlepszego dla danego klienta rozwiązania.