Spotkajmy się w hali namiotowej!

Coraz większą wagę przykłada się do tego, aby ludzie związani miejscem zamieszkania, pracą lub szkołą, integrowali się i współpracowali. Dużą popularnością cieszą się spotkania w plenerze, które taką integrację umożliwiają.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2016 roku ludność Polski liczyła ok. 38,5 mln osób. Prawie 60% z nas mieszka w miastach, 40% na wsi (źródło: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/ludnosc-stan-i-struktura-oraz-ruch-naturalny-w-przekroju-terytorialnym-stan-w-dniu-31-12-2016-r-,6,21.html). Aż trudno uwierzyć, że w roku 1000 było nas zaledwie 2 mln!

Poznajmy się lepiej

Duże skupiska ludności mają to do siebie, że trudniej w nich nawiązać znajomości, zdobyć przyjaciół i utrzymać kontakt. Zdaniem socjologów wiążące się z tym osłabienie więzi społecznych jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym. Dlatego też samorządy, rozmaite stowarzyszenia, a również prywatne osoby angażują się w organizowanie imprez, które mają sprzyjać lepszemu poznaniu się ludzi mieszkających obok siebie, pracujących lub uczących się razem, a przez to ich integracji. Często wydarzenia te odbywają się w plenerze. W ubiegłym roku, jak wynika z danych firmy Polstars zajmującej się organizacją takich imprez, od 1 maja do końca września odbyło się około 2,5 tysiąca plenerowych wydarzeń o masowym charakterze (źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1584214,Ile-wart-jest-rynek-imprez-plenerowych) .

Ale integrować można się nie tylko w ciepłej porze roku, ale także w środku mroźnej zimy. Wystarczy w tym celu rozstawić halę namiotową, a do tego potrzebny jest jedynie kawałek w miarę prostego terenu. I już można drukować plakaty z zaproszeniem!

Nowoczesne i bezpieczne

Wielu z nas duży namiot kojarzy się z siermiężnym brezentowym obiektem wojskowym. Tymczasem nowoczesne hale z takim wizerunkiem nie mają nic wspólnego. To lekkie i estetyczne konstrukcje w szerokiej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze są białe, ale w firmie wynajmującej tego typu obiekty znajdziemy również namioty w innej barwie. Nowoczesna hala jest prosta w montażu. Mniejszy namiot można rozłożyć samemu, do większego przysyłamy specjalnie przeszkoloną ekipę. Przenośna konstrukcję bez problemu zostanie ustawiona na niemal każdym podłożu – od miękkiej ziemi po beton. Do każdego z nich stosuje się inny system mocowania.

Warto lepiej poznać ludzi, którzy mieszkają w pobliżu nas. I nie trzeba z tym wcale czekać do następnego lata. Imprezę integracyjną można urządzić o każdej porze roku w hali namiotowej.