To się na pewno uda!

Każdy, kto choć raz zajmował się organizacją firmowego eventu, wie, że nie jest to proste. Trzeba wybrać termin, rozesłać zaproszenia, zaplanować szczegółowo całe wydarzenie. A przede wszystkim znaleźć miejsce, gdzie impreza się odbędzie.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2015, w Polsce jest zarejestrowanych ponad 4 mln firm. Aktywną działalność prowadzi ponad 2 mln z nich. Popularną formą promocji ich działalności są różnego rodzaju eventy. W trakcie przygotowań do nich często pojawia się problem z wynajęciem sali, w której takie wydarzenie miałoby się odbyć. Jedne są za małe, inne za duże, jeszcze inne nie przystają do wizji organizatorów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem bywa wynajęcie hali namiotowej.

Tania i prosta w montażu

Coraz więcej firm już na etapie planowania eventu decyduje się na zorganizowanie go właśnie w hali namiotowej. Co przesądza o takim wyborze? Przede wszystkim fakt, że jest to rozwiązanie sporo tańsze niż wynajęcie tradycyjnej sali. Obawy niektórych budzi kwestia montażu. Zupełnie bezpodstawnie, bo namioty są szybkie i proste w montażu. Mniejsze konstrukcje mogą rozłożyć pracownicy firmy organizującej event, do większych wynajmujący zapewnia ekipę specjalistów. Problemem nie jest również podłoże, bo namiot może stanąć w dowolnym, w miarę równym miejscu – od miękkiej ziemi po beton. Do każdego z nich firma wynajmująca stosuje inny system mocowania.

Stabilna i bezpieczna

Niektórzy traktują hale namiotowe jako konstrukcje odpowiednie jedynie na organizowanie w nich imprez w ciepłych porach roku. Nic bardziej mylnego. – Nowoczesnych hal namiotowych można używać przez cały rok – mówi Rafał Fuhrmann z firmy T&C zajmującej się wynajmem hal namiotowych. – Materiały, z jakich są wykonane, zapewniają pełną ochronę przez wiatrem, deszczem i śniegiem. Przestrzeń wewnątrz hali można zaaranżować w dowolny sposób. Wraz z halą zamawia się drzwi i ścianki. Hale mogą być ogrzewane lub wprost przeciwnie – mieć system nawiewu zimnego powietrza, zależnie od pory roku. Materiały użyte do budowy i montażu muszą posiadać atesty i certyfikaty, więc hala jest bezpieczna dla użytkowników.

Zgodnie z życzeniem

Bywają eventy mniej i bardziej uroczyste. Każdy z nich można zorganizować w hali namiotowej. Gdy planowane wydarzenie wymaga specjalnej oprawy, często można zamówić ją w tej samej firmie co namiot. Wynajmujący na życzenie klienta rozkłada wewnątrz wykładzinę lub montuje drewnianą podłogę, wiesza żyrandole i rozstawia dekoracje kwiatowe. A potem wystarczy już tylko czekać na gości.

Event ma dla firmy znaczenie promocyjne. Ważne więc, aby udało się go zrealizować zgodnie z planem, a goście odnieśli pozytywne wrażenia. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja, na przykład wynajęcie hali namiotowej w profesjonalnej firmie.