Wybór hali namiotowej na wesele

Wesela plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. Wiąże się to jednak z koniecznością wyboru odpowiedniej hali namiotowej.

Wykorzystanie hali namiotowej w weselu plenerowym wydaje się oczywiste – w ten sposób zwiększa się efekt kontaktu z naturą, nie tracąc jednocześnie komfortu w trakcie uroczystości. Namiot można również świetnie dostosować do swoich potrzeb. Nim jednak ten wielki dzień nastąpi, trzeba zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami.

Zweryfikuj dostawcę

Każda rzetelna firma, zajmująca się wynajmem hal namiotowych, na swojej stronie zamieszcza referencje – warto się im przyjrzeć. Ponadto większość podwykonawców posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Na plus przemawiać będzie chęć rozmowy o szczegółach – formie oświetlenia, wymiarach namiotu, rodzaju poszycia, ale i miejscu, w którym wesele ma się odbyć. Dotyczy to zwłaszcza namiotów dostawianych do budynków oraz namiotów ustawianych na nietypowym podłożu, gdzie konieczne będzie przemyślenie innej formy zakotwiczenia.

Warunki pogodowe

Niestety, nawet planując wesele na późną wiosnę czy lato, należy zakładać opcję mniej optymistyczną – deszcz, wahania temperatury, silne porywy wiatru. Nie zawsze trzeba martwić się o namiot. Materiał jest nieprzemakalny i zwykle zapewnia ochronę przed skrajnymi temperaturami, a podwykonawca może dostarczyć dodatkową formę ogrzewania lub klimatyzację. Należy jednak unikać namiotów o konstrukcji plastikowej. Takie nie będą w stanie oprzeć się nawet łagodnym wiatrom.

Liczba gości a wymiary

Kwestia wymiarów namiotu może być problematyczna – jego rzeczywista pojemność nieco spadnie po umieszczeniu tam stołów, a także zarezerwowaniu miejsca na parkiet. O tym warto rozmawiać z podwykonawcą: poinformować go, jakie są wymiary mebli, które wybraliśmy, ilu mamy gości, ile miejsca chcemy przeznaczyć na parkiet i dodatkową wolną przestrzeń. Wówczas najłatwiej będzie dojść do tego, jaki namiot powinniśmy wypożyczyć.

Wyposażenie dodatkowe

Ten element również trzeba przemyśleć. Oprócz mebli do wyboru mamy bowiem oświetlenie, podłogę i osprzęt. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się luźne formy oświetlenia – typu girlandy z żarówek dodające wnętrzu przytulnego charakteru. Podłogę zaoferować powinien sam podwykonawca. Ważne, by była nowa. Warto omówić tę kwestię– oblicza się, że na każdego gościa należy przeznaczyć około 0,5-1 metra kwadratowego parkietu. Wszystkie te elementy wpływają na wymiary namiotu

Podsumowując, wynajem hali namiotowej na wesele nie zawsze jest rzeczą łatwą. Pozwala jednak na całkowite dostosowanie przestrzeni do swoich potrzeb i jest rozwiązaniem bardzo oryginalnym. Nasze doświadczenie w wynajmie hal namiotowych nowożeńcom sprawia, że jesteśmy w stanie im doradzać i proponować najbardziej optymalne opcje, zdejmując z nich część stresu w trakcie tak ważnej uroczystości.